October 2013

Připrav se a zvládni přijímačky levou zadní!

15. october 2013 at 6:00 LIFESTYLE
Nedávno jste si tady mohli přečíst článek o výběru střední školy. Dnes jsem se k tomuto tématu rozhodla vrátit, zaměřím se ale na přípravu k přijímacím zkouškám...

zdroj: secure.static.tumblr.com

Příprava na přijímací zkoušky je nepochybně hodně důležitá a určitě by se neměla podcenit. V dnešní době existuje víc možností, jak se připravit.
  • Přípravné kurzy na středních školách
Některé střední školy nabízejí přípravné kurzy z češtiny a matematiky. Pokud si myslíte, že to potřebujete, určitě si zjistěte, jestli něco takového nenabízí střední škola, na kterou chcete jít, případně nějaká jiné škola ve vašem okolí. Tyto kurzy se vám budou nepochybně hodit, ale také se platí! Proto je důležité si vše pořádně promyslet a také prodiskutovat s rodiči. Ceny jsou různé, podle toho, jak časté kurzy jsou, jak dlouho trvají a podobně.
  • Přípravné kurzy na základních školách
Některé základní školy nabízejí přípravu pro žáky devátých tříd. Záleží to hodně na ochotě učitelů a na domluvě s nimi. Někteří učitelé vám toto nabídnou automaticky, jindy se s nimi budete muset domluvit vy sami. Rozhodně to stojí za zkoušku.
  • Knížky pro přípravu s testy
Každý má také možnost koupit si knížku, která mu pomůže se připravit. Existují knížky se zaměřením na matematiku, češtinu, ale i všeobecný přehled. Tyto knížky jsou k dostání v každém dobrém knihkupectví i na internetu, ceny se pohybují od 100kč do 150kč za jednu. Najdete v nich spoustu úloh, které se objevují na přijímacích zkouškách.

Matyáš Valenta o tom, jaké to je být mladým hercem z Ulice

10. october 2013 at 6:00 KAMOSKA.CZ
Matyáš Valenta
Je mladý, talentovaný a úspěšný. Řeč je o Matyáši Valentovi, který má na svém kontě spoustu rolí a poskytl exkluzivní rozhovor!

Matyáš Valenta se narodil 21. 7. 1996 v Praze. Před kamerou se poprvé objevil už ve čtyřech letech a od té doby si zahrál mnoho rolí. Už osm let účinkuje v seriálu Ulice v roli Františka Hrubého. Matyáš dokonce získal několik ocenění! I přes svůj nabitý program si Matyáš našel čas a poskytl exkluzivní rozhovor pouze pro Kámoška.cz.