July 2014

RANDOM POST: léto, sport, blog, škola...

26. july 2014 at 10:18 | Deni |  LIFESTYLE
Ahojte!
Dneska jsem se rozhodla pro takový trochu random příspěvek. Na facebooku tenhle nápad sklidil kladné reakce, tak jsem si řekla, proč ne. Vlastně už si nepamatuju, kdy, a jestli vůbec, jsem něco takového psala. Budu se snažit, aby tenhle příspěvek nebyl jenom snůžka keců k ničemu a ztráta času, protože to je to poslední, co bych chtěla, a že si z něj možná něco taky vezmete...

Začnu tím, kolem čeho se celý tenhle článek bude hodně točit, a to prázdninami. Asi to bude znít zvláštně a někteří z vás si budou myslet, že jsem blázen, ale nemám je ráda, prostě ne. Čím jsem starší, tím víc mi totiž vadí, když se jenom flákám a nic nedělám (možná další věc, proč si můžete myslet, že jsem cvok?). Prostě a jednoduše patřím k lidem, kteří musí pořád něco dělat, ideálně něco, co jim přijde nějakým způsobem užitečné. Když chodím do školy, tak je to sice kolikrát fakt otrava, já ale nejsem z těch, kteří by školu vyloženě nesnášeli, a aspoň mám důvod ráno vstát z postele a nějaký režim dne. Teď, když jsou prázdniny, neustále vstávám v poledne, za což se nesnáším, protože mi přijde, že tím zabiju půlku dne, který pak uteče neuvěřitelně rychle. Skvělé řešení pro mě by byla brigáda, ale zkuste si něco sehnat v patnácti na vesnici, je to skoro nemožné. Jsem proto aspoň vděčná za to, že mám blog, využívám čas pro to, abych psala články a nejenom na blog, ale hlavně na Krásná.cz a Kámoška.cz s tím souvisí i to, že strašně moc čtu, protože mi mimo jiné přišy knížky k recenzi. Dva měsíce jsou pro mě prostě moc, stokrát radši bych měla ty dva měsíce rozdělené během roku.


Jistě, teď přichází na řadu téma kamarádi. Nevím, jestli jste si všimli, ale nerada na blogu rozebírám své soukromí, budu se proto kontrolovat, jak daleko zacházím. Na prázdniny jsem se těšila a zároveň jsem se trochu bála. Těšila jsem se na to, že uvidím víc lidi, se kterými na sebe nemáme během školního roku moc času. Bála jsem se, že ztratím kontakt s některými spolužáky, po ukončení základky se totiž pravděpodobnost, že se to stane, najednou strašně zvýšila. Dopadlo to zvláštně, prázdniny jsem si představovala různě, ale tak, jak to dopadlo, rozhodně ne. Opět, už asi po milionté, jsem si dokázala, že člověk si nemá dopředu nic plánovat, malovat si všechno na růžovo a přehnaně se těšit, protože pak přijde zbytečné zklamání. Řekněme, že jsem se docela plácala v "parádní" depresi. Jestli vám můžu dát radu... nikdy nic neduste v sobě, když chcete někomu něco říct, tak to prostě řekněte, vyříkejte si všechno, co vás trápí. Mlčením a trápením se nic nevyřeší. Když něco chcete udělat, tak to prostě udělejte, bez ohledu na to, co si myslí ostatní a stůjte si za svým názorem. Jestli jsem se za poslední dobu něco naučila, tak to, že je lepší litovat pravdy, kterou jste řekli, než té, kterou jste neřekli. No, teď už snad můžu říct, že je všechno ok, nerada bych něco zakřikla, ale protože jsem se dala dohromady a trávím teď víc času s lidmi, které mám ráda, mám míň času na blog. To se na něm snad ale nijak neodrazí, když jsem ho zvládala během školy, tak teď bych měla taky.

„Tak se mi to přihodilo,“ říká Patricie Solaříková o herectví

22. july 2014 at 7:56 | Deni |  KAMOSKA.CZ
Patricie Solaříková
Je jí 25 let, ale v herectví toho má za sebou spoustu! Řeč není o nikom jiném než o Patricii Solaříkové, která je známá nejvíc jako Tereza z Ulice a poskytla pro Kámošku exkluzivní rozhovor!TUTORIAL: Těstovinový salát se zelím

18. july 2014 at 19:07 | Deni |  LIFESTYLE
Ahojte!
Druhý letní článek je tady! Dneska vám ukážu recept na svůj oblíbený salát. V létě totiž nerada jím těžká jídla a málokdy obědvám. Ne, že bych nejedla, to bych ani nebyla já! (:D) Místo oběda si ale třeba dám jenom chleba a jogurt nebo právě nějaký salát. Jak už jsem napsala, tenhle je můj oblíbený, a proto jsem se rozhodla, že se s vámi o něj podělím!..


  • Budeš potřebovat:
- 0,5 kg otického kys. zelí
- těstoviny (přiměřeně)
- 2-3 vejce
- 10-15 dkg šunky
- 1 ster. hrášek
- 1 ster. kukuřici
- 10 dkg tvrdého sýra
- 1 bílý jogurt, nebo tatarku

GIVEAWAY w/ Ziaja

16. july 2014 at 7:58 | Deni
Ahojte!
Předchozí článek byl recenze na produkty kosmetické značky Ziaja. Zástupcům této značky se recenze líbila a nabídli mi další spolupráci. Dostala jsem možnost uspořádat giveaway pro své čtenářky, kterou jsem s radostí přijala! Ráda pro vás pořádám soutěže, takže doufám, že to oceníte! Bohužel, tentokrát pouze pro čtenářky s doručovací adresou v ČR, vy ostatní ale nezoufejte, zanedlouho bude další giveaway i pro vás ze Slovenska!

  • Ceny:
Vítězka bude jedna a bude si moct vybrat dva produkty značky Ziaja, které naleznete buď přímo na oficiálních stránkách Ziaja nebo na Růžová10.cz.
  • Podmínky:
1. Sledovat můj blog na bloglovin nebo přihlásit odběr novinek v menu.
4. Napsat komentář s emailem a pod jakými jmény sledujete.
+ Pokud budete giveaway někde sdílet, můžete si přidat druhý komentář, který bude obsahovat to samé co předchozí a odkaz sdílení.

Doufám, že se vám giveaway líbí a že se zapojíte. Komentáře uzavřu 31.7.2014, výherkyni vylosuje random a vyhlásím ji následující den na facebookové stránce blogu! Hodně štěstí!:)

RECENZE: Heřmánková řada Ziaja

14. july 2014 at 8:47 | Deni |  REVIEWS
Ahojte!
Je to už víc než měsíc, co jste se na mé facebookové stránce mohli dozvědět, že mi přišly k recenzi tři produkty kosmetické značky Ziaja. Ziaja je polská kosmetická značka, která se zaměřuje na péči o pleť, tělo a vlasy. Dostala jsem možnost vybrat si tři produkty. Zvolila jsem si všechny z jedné řady, protože mi to přišlo jako nejlepší nápad, konkrétně jsem zvolila heřmánkovou řadu. Byla to tak trochu sázka do loterie, protože na tuto řadu recenze na internetu prakticky nenajdete a taky proto, že produkty jsou určeny pro všechny typy pleti, což je obvykle moc všeobecné a všem produkty zkrátka nevyhovují. S recenzí jsem si dala na čas, protože produkty péče o pleť je potřeba testovat dlouhodoběji. Dnes už je ale recenze na světě!..


S produkty vás seznámím postupně tak, v jakém pořádí je používám. Nejprve tedy přijde na řadu odličovací pleťové mléko. Balení je klasické, kvalitní, řekla bych, obsahuje 200 ml. Přiznám se, že se mi strašně líbí kombinace žluté a bílé a motivy heřmánku na obalu, ale to není tak podstatné. Produkt opravdu voní po heřmánku, není to nijak výrazná vůně, mně je příjemná, na pleti ji prakticky necítím. Jak jsem už napsala, je určené pro všechny typy pleti. Obsahuje také vitamín A a E, provitamín B5 (D-pantheno) a výtažek z heřmánku. Pleťové mléko má mít hned několik fukcí. První a nejdůležitější funkce produktu má být jemné čištění pleti a odstranění makeupu, v tomto ohledu prostě nemůžu nic vytknout, pleť mám opravdu skvěle vyčištěnou, nejen, že mléko odstraní všechem makeup, ale i nečistoty, které se na pleť nachytají během dne. I v dalších funkcích nemám co vytknout, produkt má hydratovat a změkčovat svrchní vrstvu pokožky, to jednoznačně plní, pleť mám po použití krásně jemnou a hydratovanou. Má zabraňovat podráždění, taky musím souhlasit, na pleti jsem nepozorovala žádné začervenání, zkríátka žádné podráždění. Nakonec připravuje pleť na další pěči. Po dlouhodobém používání musím říct, že mi na pleti nedělá žádnou neplechu, toto pleťové mléko mi opravdu sedlo. Stojí 80 korun.Další z produktů je pleťové tonikum. Balení je skoro stejné jako u pleťového mléka, s tím rozdílem, že barvy jsou naopak, opět má 200 ml. S vůní je to úplně stejné. Produkt neobsahuje alkohol. Obsahuje provitamín B (D-panthenol) a výtažek z heřmánku. Opět má mít několik funkcí, první z nich je jemné čistění pleti, což musím potvrdit, s pleťovým mlékem se krásně doplňují, i když mi pleť perfektně odlíčí, tak tonikum beru jako dočištění. Dál má hydratovat a tonizovat pleť, nemám, co bych řekla, splňuje. Zklidňující účinek má určitě také, zase nepozoruju žádné začervenání ani podráždění. Závěrem připravuje pleť na další péči. Stejně jako u předchozího produktu, po delším používání jsem s ním spokojená, nepozorovala jsem žádné negativní účinky na mou pleť. Pleťové tonikum stojí 70 korun.

TUTORIAL: Ledová káva

10. july 2014 at 9:36 | Deni |  LIFESTYLE
Ahojte!
Slibovala jsem, že se tady v létě objeví nějaké speciální články. První z nich je konečně tady! Rozhodla jsem se pro menší tutorial. Ukážu vám, jak si dělám ledovou kávu. Recept jsem objevila někde už asi dva roky zpátky a trochu jsem si ho přizpůsobila, není vůbec složitý a můžeme jít na to!..


  • Budeš potřebovat:
- vodu
- mléko
- rozpustnou kávu
- zmrzlinu
- cukr

June favourites 2014

8. july 2014 at 18:26 | Deni |  BEAUTY
Ahojte!
Včera jsem na facebook přidala fotku, že zrovna venku fotím. Jedna z vás si správně tipla, že oblíbence. Příspěvek jsem chtěla přidat už dopoledne, ale nakonec jsem jela do Ostravy, takže jsem to nestihla. Oblíbenci jsou tu teď, příjemné čtení!:)


Bioderma BB cream
V new in jste mohli vidět, že mi přišel BB cream od Biodermy, který jsem vyhrála v giveaway. Nejdřív jsem se bála, že na mě bude moc tmavý a do růžova, ale mé pleti se skvěle přizpůsobil. Má příjemnou konzistenci, na pleti vypadá přirozeně a má skvělou výdrž. Navíc nemám pocit, že by mi pleť nějak zatěžoval a i když v létě makeup ani BB cream moc nepoužívám, tak jestli udělám nějakou výjimku, použiju rozhodně tenhle.


MOJE kompaktní pudr
Je možné, že si pamatujete na mou nedávnou recenzi na kosmetiku MOJE. Objevil se v ní i kompaktní pudr, který se stal mým absolutním oblíbencem minulého měsíce a předpokládám, že i tohoto. Všechno podstatné jsem už v recenzi napsala, takže to tady opakovat nebudu.

Maybelline Baby lips
Všichni známe Baby lips, že jo? Dva jsem si dovezla z Anglie a v červnu jsem používala hlavně Cherry me. Moc jsem si ho oblíbila, i když to není až takový zázrak, za jaký ho všichni mají. Nemůžu si na něj stěžovat.

Využij prázdniny na sto procent!

6. july 2014 at 7:24 | Deni |  KRASNA.CZ
Je konec června, prázdniny už začaly a tebe čekají dva měsíce bez školy.

Najednou máš spoustu volného času a přišel čas připravit si plány, jak ho pořádně využít! Inspiraci, co o prázdninách všechno dělat, můžeš načerpat v tomto článku!