January 2015

BLOG SCHOOL #1 (Založení blogu, název, zaměření, design...)

29. january 2015 at 22:41 | Deni |  LIFESTYLE
Už delší čas mi občas chodí otázky ohledně blogování. V poslední době se počet otázek stupňuje. Proto jsem se rozhodla udělat novou sérii článků o blogování a to od úplného založení blogu, přes první článek, čtenáře a úplné všechno, co se blogu týká. Ještě nevím, jak často budou tyhle články vycházet, nejspíš se rozhodnu podle úspěšnosti. Ráda bych do tohoto 'projektu' zapojila i vás, proto jakékoliv otázky směřujte do komentářů, na mou facebookovou stránku nebo na ask, kam můžete i anonymně! A protože dnešní článek je úplně první, bude o úplných začátcích...

zdroj: diaryofadubain.wordpress.com
Kde si blog založit?
Nejčastější a nejznámější stránky pro založení blogu jsou jednoznačně blog.cz a blogger.com. Obojí má určitě své pro i proti. Blog.cz je jednodušší v ovládání, nastavování designu a celkově více vyhovuje začátečníkům. Blogger je v ovládání náročnější, vyžaduje znalost HTML kódů, za to se tam dá koupit i vlastní doména a používají jej téměř všechny známější blogerky. Kromě těchto dvou existují ještě wordpress.com, pise.cz, estranky a další...

Tip: Vyzkoušej stránek pro založení blogu více a vyber si to, co ti bude nejvíc vyhovovat.

Beautiful week // JESENÍKY (2015)

23. january 2015 at 16:46 | Deni |  TRAVEL
Ahojte!
Dneska před polednem jsem dorazila domů z hor. Byla jsem tam se školou, respektive mojí skvělou třídou. Rozhodla jsem se, že o tom udělám příspěvek, přidám nějaké fotky, protože si myslím, že se povedly, a snad se vám to bude líbit!..

Odjížděli jsme v sobotu ráno. Na hory jsme dorazili kolem jedenácti, konkrétně do lyžařského střediska Figura. Ubytovaní jsme byli v hotelu Kurzovní pod Pradědem. Co se ubytování týče, nestěžuju si. V hotelu je i úplně nově zrekonstruovaná část. Pokoje jsou buď pro jednoho, dva, tři, čtyři nebo pět lidí. Některé pokoje jsou s koupelnou, jiné se společnou koupelnou na patře. U některých pokojů je taky balkón, ty jsou s výhledem na Petrovy kameny a v jednom z nich jsme byly i my s kamarádkou. Pokoje na druhé straně jsou bez balkónu s výhledem na Praděd. Všude je uklizeno a čisto. Jídlo bylo průměrné, nestěžuju si. Tolik k ubytování, píšu to proto, kdyby se tam někdo z vás třeba chystal vyrazit.RECENZE: Makeup Revolution London Iconic 2

16. january 2015 at 22:12 | Deni |  REVIEWS
Ahojte!
Vítám vás u dnešního příspěvku. Dnes si po nějaké době dáme recenzi. Jsem moc ráda, že vám mohu představit paletku Iconic 2 kosmetické značky Makeup Revolution London. Tato značka u nás zažila boom na podzim loňského roku, kdy se k nám dostala. Já chci za poskytnutí paletky k recenzi moc poděkovat eshopu elnino.cz. Bez zbytečného zdržování, pojďme na samotnou recenzi, protože věřím, že to je to, co vás zajímá!..


Pokud se alespoň trochu orientujete v kosmetickém světě, možná jste si už všimli, že paletka se řadí k těm, které obsahují hodně podobné odstíny jako slavná Naked 2 od Urban Decay. Nicméně balení je kompletně jiné, na rozdíl od Naked 2 je Iconic 2 z plastu, který je zepředu navíc průhledný, takže jdou všechny stíny vidět. Neřekla bych, že je balení nějak extra bytelné a obávám se, že pád na zem z větší výšky by nepřežila. Asi bych se s ní trochu bála i cestovat. Viděla jsem ale i horší balení, takže toto řadím spíš k průměru. Součástí balení je také oboustranný aplikátor na stíny, ke kterému vám nic neřeknu, protože používám štětce. Každopádně tam je, takže v případě nouze taky možnost.


Teď už k samotným stínům. Je jich celkem dvanáct, z toho jsou tři matné (první, pátý a poslední) a ostatní jsou se shimmerem. Pigmentace je u všech stínů skvělá, i když jsem od paletky čekala dost, překvapila mě. Matné stíny lehce práší, ale není to nic závratného. Ostatní stíny nepráší vůbec. Se všemi se skvěle pracuje, krásně se blendí. Co je hodně podstatné - opravdu vydrží. Mám docela mastná víčka, ale i bez báze mi vydrží celý den.

Yesterday you said tomorrow | OUTFIT

13. january 2015 at 16:47 | Deni |  FASHION
Ahojte!
Na víkend jsem slibovala outfit, což úplně nevyšlo, tak jsem ho posunula na dnešek. Kdo by to řekl, že outfity budou patřit k nejoblíbenějším a nejžádanějším článkům na mém blogu? Ruku na srce, fashion blogerka ze mě nebude, ale tak co, baví mě to :) Název článku vznikl vlastně díky tomu, co se momentálně snažím dodržovat, protože posledních čtrnáct dní bylo dost hektických a neustálým odkládáním bych si pěkně zavařila. No a někdy ať děláte, co děláte, stejně je všechno na nic, jako to mám já právě teď, ale třeba je i to k něčemu dobré. Jinak se blíží můj odjezd na lyžák a já pořád zvažuju, jestli něco přednastavit, nebo s příspěvky počkat, až se vrátím, tak budu ráda, když mi třeba dáte vědět, co byste radši!..


Letošní zimu jsem si oblíbila šedý kabátek z Funk 'N' Soul, který jsem loni moc neunosila. Mohli jste ho už vidět v minulém outfitu. Není do úplných mrazů, ale na aktuální počasí naprosto ideální a já ho mám moc ráda.


Nejčastěji poslední dobou nosím černé semišové kozačky Tamaris. Ty jsou taky tak okorát do tohohle počasí, protože uvnitř není žádný kožíšek. Dlouho jsem si nemohla zvyknout na to, že nemají oválnou špičku, zvyk je zvyk, ale teď je nosím strašně ráda.

4 základní pravidla pro psaní recenzí

10. january 2015 at 18:14 | Deni |  LIFESTYLE
Rozhodla jsem se sepsat pár základních pravidel, kterých by se měl každý držet při psaní recenzí. Mně a určitě i mnohým dalším se to zdá samozřejmostí, ale ono to pro spoustu lidí až takovou samozřejmostí není. Tak se na to pojďme podívat...

zdroj: picjumbo.com
Hlavně pravdivě!
Úplně nejzákladnější pravidlo, a pokud tohle někdo nedodržuje, tak se na ty další pravidla může rovnou vykašlat. Pravdivost je prostě základ a bez ní to nikdy nebude plnohodnotná recenze. Hodně lidí říká, že se s nepravdivou recenzí ještě nesetkali. Je možné, že jo, ale taky třeba nemuseli poznat, že je nepravdivá. Já už jsem několik recenzí, u kterých to vyloženě bilo do očí, viděla a upřímně lituju lidi, kteří to nepoznali a recenzi věřili. Takže ještě jednou - hlavně pravdivě!

Přehledně!
Neskákej od jedné věci ke druhé. Věnuj jeden odstavec například vzhledu recenzovaného produktu, další složení, pokud se jedná třeba o kosmetiku, nebo obsahu v případě knížky. Recenze tak bude přehledná, dobře čitelná a bude se v ní snadněji hledat, pokud někoho zajímá něco konkrétního.

STUDY TIPS (Co funguje, jak se učím já...)

7. january 2015 at 18:14 | Deni |  LIFESTYLE
Ahojte!
Dneska si dáme článek, který jsem plánovala hodně dlouho, a byl docela žádaný. Stejně už podle názvu víte, co to bude, a já nemám moc, co bych na začátek napsala. Jenom asi to, že se jedná o to, co dělám já a funguje mi to, ale někomu jinému nemusí, jsou to jenom tipy!.. :)


Dávej pozor!
Bývá to někdy těžké, já vím. Z vlastní zkušenosti, ale říkám, že dávat pozor v hodinách a dělat si poznámky se sakra vyplatí, stejně tam musíš sedět. Dost si toho zapamatuješ už ve škole a doma si to pak jenom zopakuješ a ušetříš spoustu času.

Důležitost!
Někdy toho máš hodně a vůbec nevíš, čím začít. V takových případech si nejdřív rozmysli, co je pro tebe důležité. Z čeho si potřebuješ známku opravit? Kde máš nerozhodně? Čemu potřebuješ věnovat víc času a na co ti naopak stačí chvilka? U čeho máš nejdříve termín? To všechno si pořádně rozmysli, a potom stanov pořadí, v jakém se budeš učit.

Vypni to!
Vypni veškerou elektroniku. Mobil nebo tablet schovej do šuplíku, aby tě nic nerozptylovalo a nerušilo.

Pořádek!
No uznej, že v chaosu se učí špatně. Nejdřív si ukliď a v tomhle případě je i docela jedno, jestli všechno naházíš do skříně nebo pod postel, důležité je to nemít na očích. Ale až budeš mít trochu času, tak to zase všechno poctivě vytáhni a ukliď pořádně, domluveno?

Vše, co chceš vědět o blogerských spolupracích

4. january 2015 at 8:02 | Deni |  LIFESTYLE
Dnešní článek jsem se rozhodla věnovat tématu, které je, podle mě, dost rozebírané a stále aktuální. Jsou to blogerské spolupráce. Budu se snažit do tohoto článku zařadit úplně všechno, co se tohoto tématu týká...

zdroj: weheartit.com
  • Mé první zkušenosti
Když jsem blog před skoro dvěma lety začínala vést jako dívčí blog, vůbec jsem netušila, že něco jako spolupráce existuje. Časem jsem objevovala svět beauty blogů a zjistila, že ostatní známější blogerky pořádají giveaways s produkty, které jim někdo poskytl, píšou recenze na produkty, které dostaly zdarma... Koho by to nezaujalo. Než přišla moje první spolupráce, nějakou dobu to ale trvalo. Chápala jsem, že něco takového nejde hned, a tak jem se snažila na blogu co nejvíc pracovat a zlepšovat se. Úplně první spolupráce tedy přišla tuším na podzim 2013. První krok jsem udělala já a nemyslím si, že by to bylo něco špatného. Myslím, že kdyby jim můj blog nepřišel vhodný pro spolupráci, odmítli by mě. Tak to tedy začalo. Já jsem pak ještě někoho kontaktovala, po nějaké době začaly různé firmy a eshopy kontaktovat i mě.