April 2015

RANDOM POST: trhání osmiček

24. april 2015 at 12:48 | Deni |  LIFESTYLE
Nedostatkem nápadů a chuti psát něco, co je na mém blogu obvyklé, jsem se rozhodla, že dnešní příspěvek bude úplně random a vykecávací, takže pokud přesně tyhle příspěvky nemáte rádi, rovnou přestaňte číst a nevěnujte mu jakoukoliv pozornost. Kdybych se měla rozepisovat o mých zubech a všech problémech s nimi, byli bychom tady nejspíš opravdu dlouho. Je to zkrátka kapitola sama pro sebe. Aktuálně mě pěkně potrápily osmičky...

Zajímalo by mě, kdo vymyslel to, že se osmičkám říká "zuby moudrosti", protože to musel být, s prominutím, opravdu vůl. Když jsem v lednu zjistila, že mi ty spodní začaly růst, okamžitě mě to vytočilo. Nejen, že mě zuby začaly bolet, ale bylo mi jasné, že budou muset ven a budu s nimi mít jenom starosti. Možná si říkáte, proč je hned trhat. Někteří z vás možná ví, že mám zhruba rok rovnátka. Můj ortodontista se mě už půl roku snaží přemluvit k vytrhnutí sedmiček, přestože to není úplně nutné a já už půl roku zdárně odolávám a raduji se, že se nakonec přece jen trhání zubů vyhnu. A pak si začnou růst ty zatracené osmičky. Objednala jsem se tedy k zubaři na konzultaci, co s tím. Jak naivní jsem byla, když jsem si myslela, že nic horšího, než "jenom" trhání mě nepotká. Můj zubař mi ke všemu oznámil, že mi osmičky sice rostou, to ano, ale tak těsně na sedmičkách, že se prořežou ven a dál to nepůjde. Nebude mě proto čekat klasické trhání, nýbrž řezání do dásně, vydlabávání zubů a šití. Klid, se kterým mi to oznamoval, jsem přinejmenším nesdílela. Nezbývalo mi ale nic jiného, než se objednat na stomatochirurgii, čekat a doufat, že to nebude tak hrozné, jak to zní.

O pár dní později, když jsem ještě nikam objednaná nebyla, mi volala mamka. Oznámila mi, že mě chtěla objednat, ale paní, se kterou mluvila, jí do telefonu řekla, že mě vůbec objednávat nemusí a máme rovnou přijít, takže se mám sbalit a za půl hodiny čekat před školou. Šok, panika, podpásovka, jakou jsem nečekala. Neměla jsem absolutně čas se na nic psychicky připravit. Jenže bylo všechno jinak. V nemocnici s námi mluvil evidentně někdo úplně jiný, než do telefonu, slečna/paní si vzala rentgen mých zubů a objednala nás až za víc než měsíc. Že jsem byla naštvaná, je zbytečné psát.
19. března (paradoxně den osmnáctin mé nejlepší kamarádky) mě tak "konečně" čekalo zbavení se osmiček. Po tom, co si mě z čekárny zavolali do ordinace, mi svitla naděje, že si mě třeba vůbec nevezmou na sál a zuby mi vytrhnou tam. Když mě však po asi šesti injekcích (po třetí jsem to přestala počítat) posadili před ordinaci, ať počkám, že mě zavolá sestra na sál, naděje byla fuč. Zpětně se mi zdá, že nejhorší z celého zákroku bylo snad čekání než přijde doktor, které se mi zdálo nekonečné. Sestra se sice snažila vtipkovat, já jsem to ale dvakrát neocenila. Jak moc se mi ulevilo, když mi poprvé řízli do dásně a já jsem absolutně nic necítila, nedokážu ani slovy popsat. Probíhalo to tak, jak mi před měsícem a půl popsat můj zubař. Nařízli mi dáseň, vytrhli zub a znovu zašili. Nebylo na tom vlastně nic hrozného. Kdybych jim tam při šití první osmičky nezačala omdlévat. Proč, to je dodnes záhadou i mi. Neomdlít pak, až dokud mi nevytrhnou a nezašijí i druhý zub, jsem dokázala snad jen silou vůle. Zděšený pohled mamky, když jsem vyšla ze sálu bílá jako stěna, mám před očima ještě teď, naštěstí se tomu už dost směju. Po pár hodinách mi odezněla anestezie a začala jsem cítit stehy a bolest, což bylo dost nepříjemné. Další den ráno jsem se probudila s obrovským otokem, který mi vydržel tři dny, a jsem ráda, že mě po tu dobu vidělo asi pět lidí, protože jsem vypadala jak křeček. (:D) Nebudu vám lhát, příjemné to nebylo a samotné trhání bylo proti tomu nic. Naštěstí jsem se vyhnula komplikacím, za týden jsem zašla na vytažení stehů a na nějakou dobu jsem měla klid.

RECENZE: Victoria's Secret Strawberries & Champagne

21. april 2015 at 21:26 | Deni |  REVIEWS
Znáte značku Victoria's Secret? Jsem si skoro jistá, že ano. Já osobně jsem některý z jejich produktů chtěla vyzkoušet už dlouho, a když se mi naskytla ta možnost, neváhala jsem. Vybrala jsem si variantu "Strawberries & Champagne", tedy jahody a šampaňské...


Prvním, a možná i známějším produktem, je tělový sprej. Co se týče obalu, tak se mi líbí moc. Spojení zlaté a růžové vypadá pěkně. Působí na mě až luxusním dojmem, stejně jako ostatní Victoria's Secret produkty. Z této stránky nemám, co bych vytkla, ale o tom to samozřejmě není. Vůně má být spojením jahod, šampaňského, černého rybízu a květin, což odpovídá. Není moc sladká, jak by člověk možná čekal, zato je svěží a pro mě ideální na jaro a léto. Na těle nelepí a překvapivě vydrží celý den. Na oblečení se pak drží, až dokud se nevypere. Upřímně jsem nečekala, že bude až tak skvělý, jak jsem četla všude na internetu, ale je. Za 250 ml dáte přibližně 260 korun.Druhým, a posledním produktem této recenze, je tělové mléko. Balení se od tělového spreje příliš neliší, je jen o něco nižší a širší. Vůně je také stejná - jahod, šampaňského, černého rybízu a květin, ne moc sladká. Tělové mléko má hutnější konzistenci. Na druhou stranu se dobře roztírá, vůbec nelepí a okamžitě se vsakuje. Hydratuje skvěle, vůbec nelepí a okamžitě se vsakuje. Hydratuje dobře, pokožku zanechává hedvábně jemnou. I u tohoto produktu hodnotím výdrž na jedničku. Jak hydratace pokožky, tak vůně, vydrží dlouho. Prostě a jednoduše nemám co vytknout, neshledala jsem nic negativního. 250 ml produktu stojí přibližně 220 korun.

NEW IN (March & April 2015)

18. april 2015 at 17:25 | Deni |  NEW IN
Taky vám splývají poslední dva měsíce úplně dohromady? Mám pocit, že březen ani nebyl a duben sotva začal, přitom už je půlka měsíce pryč. Trochu se od toho odráží i dnešní příspěvek, protože nemám ponětí, co mi přibylo doma tento měsíc a co už ten minulý. Nevadí, heh. Přesto tady mám pár věcí, které bych vám chtěla ukázat...


Rozhodla jsem se začít kosmetikou. Začátkem měsíce jsem nutně potřebovala nový korektor. Když jsem pak byla na cestě na press trip (článek), měla jsem trochu času, tak jsem se ve Florentinu stavila v Rossmannu a koupila si Catrice Camouflage, na který jsem měla zálusk dlouho. Stál mě asi 80 korun. Mám ho v odstínu 020 Light Beige a jsem s ním maximálně spokojená. (článek) Další věc mi dala mamka. Objednala si rtěnku od Avonu, ale když jí přišla, tak se jí nelíbila, proto mi ji věnovala. Odstín v reálu není do oranžova, jako působí na fotce, a má název Soothing Strawberry. Posledním produktem je pudr. I ten jsem si kupovala, protože jsem nový nutně potřebovala. Zavítala jsem do Teta drogérie, ale nějak jsem si neuměla vybrat a neměla jsem moc času, tak jsem sáhla po pudru od Miss Sporty z řady So Clear. I když jsem se bála, že nebude dobrý, překvapil mě a jsem s ním spokojená. Jediné, s čím mám problém a je to tak snad u všech produktů od Miss Sporty, je to, že přestože je to odstín 01, tak je poměrně tmavý, navíc má odstín název 'Transparent', což je nesmysl, protože pudr transparentní není ani náhodou.


Z oblečení tady mám tentokrát dva kousky z postovnezdarma.cz. První, co jsem si vybrala, je obyčejná černá pouzdrová minisukně. Řekla bych, že je to jeden z takových univerzálních a dobře kombinovatelných kousků v šatníku. Je z pevného materiálu, takže se nebojím, že by se mi nějak vytahala a působí kvalitně. Navíc dělá hezkou postavu. Stojí 275 korun. Druhým kouskem je malá kabelka se zlatými detaily. Ta se mi zalíbila hned na první pohled. Horní část je černá s hadím vzorem, spodní starorůžová a trochu tmavší, než na fotce. Je strašně praktická, vevnitř je spousta kapsiček a vejdou se do ní všechny nezbytné věci. Dá se vzít jak přes rameno, tak jako psaníčko. Skvělé na ní je, že bude fajn na společenské události, stejně jako k běžnému dennímu outfitu. Na eshopu ji najdete za 485 korun. S mou objednávkou jsem tedy maximálně spokojená.

CURRENT WISHLIST

15. april 2015 at 7:28 | Deni |  LIFESTYLE
  1. If I Stay - Gayle Forman
  2. Peplum top
  3. Flat sandals
  4. Slip on sneakers
  5. High waisted shorts
  6. Gone Girl - Gillian Flynn
  7. Retro sunglasses
  8. Multiple rings
  9. Classic blazer
  10. An Abudance of Katherines - John Green

Stop iluzím aneb Pravda o spolupracích s blogy

12. april 2015 at 15:03 | Deni |  LIFESTYLE
Pro mnohé se to zdá jako sen - mít blog, se kterým spolupracují různé firmy a dostávat tak mimo jiné produkty zadarmo. Na toto téma už bylo řečeno hodně a i já jsem se k němu už vyjadřovala. Opakovat se nehodlám, dnes to totiž vezmu z té druhé strany. Nikoli ze strany blogera či blogerky, ale ze strany firmy, které spolupráci nabízí...

Kdo za spoluprací stojí?
Spolupráce má na starosti PR oddělení firmy. Toto oddělení nemá samozřejmě na starosti jen blogy, je toho mnohem víc, což si můžete snadno sami dohledat na internetu. Pro nás je ale důležité, že má na starosti reklamu, to znamená i blogy.

zdroj: tumblr.com

S kým bude firma spolupracovat?
Je jasné, že si firma nevybere pro spolupráci blog s návštěvností 20 lidí denně. Důvod je prostý - nevyplatilo by se jim to, a je to pochopitelné. Funguje tady klasický případ přímé úměry - čím více čtenářů, tím větší počet nabídek ke spolupráci.

Proč jsou spolupráce pro firmy výhodné?
Konečně se dostávám k tomu, proč vlastně firmy s blogy spolupracují. Prostě a jednoduše, je to pro ně reklama, která je nestojí téměř nic. Firma poskytne blogerovi nebo blogerce jeden nebo pár produktů a to je vše. Má na tom minimální náklady a stovky nebo tisíce zhlédnutí článku, který je pak zveřejněn na blogu. Ve srovnání s tím, kdyby si měla firma zaplatit reklamu kdekoliv jinde, vyjde je to mnohem dráž. To samé platí o spolupracích s různými weby. Pro příklad si představte web, kam píšou také blogerky a kterému nějaká firma nabídne spolupráci. Zástupci webu spolupráci přijmou, ale pod podmínkou, že jim zaplatí a ještě poskytnou produkty všem blogerkám. Posuďte sami, není pak pro firmu lepší oslovit několik blogů nezávisle na sobě?

RECENZE: Trable - Samantha Towle

9. april 2015 at 21:41 | Deni |  KRASNA.CZ
kniha
Dívka snažící se utéct před vlastní minulostí a lehkomyslný kluk. Čtení nejen pro romantičky.

Děj
Mia Monroeová si toho už dost prožila. Nikdy to neměla lehké a když si myslela, že vše bude konečně dobré, zase nebylo. Teď je na útěku před člověkem, kterého už nechce nikdy vidět a hlavně před svou minulostí. Jordan Matthews je lehkomyslný, uvolněný, má rád ženy a vede bezproblémový život. Osud tomu ale chce, aby se s Miou potkali a on poprvé chce někomu pomoct.


SPRING must haves & favourites

6. april 2015 at 12:22 | Deni |  BEAUTY
Venku to tak momentálně vůbec nevypadá, každopádně jaro je tady. Když se ohlédnu za uplynulými měsíci, oblíbence jsem nedělala opravdu dlouho, a i když jsem to měla mnohokrát v plánu, vždycky z toho nakonec z nějakého důvodu sešlo. Teď jsem se ale rozhodla, že se s vámi o své jarní oblíbence letošního roku podělím. Zaměřila jsem se pouze na kosmetiku, jak pečující, tak dekorativní...


Ve své nedávné recenzi na Krásná.cz jsem psala o lacích od Dermacolu z řady One Coat. Dva odstíny z této řady jsem si zamilovala, konkrétně 145 a 122. Oba totiž skvěle kryjí, dlouho vydrží a svými barvami mi k jaru dokonale sedí. Kromě těchto dvou je můj aktuální oblíbenec také lak od Rimmelu z řady 60 Seconds v odstínu 835 Bright back to you. Doma už ho mám poměrně dlouho. Pro perfektní krytí sice vyžaduje dvě vrstvy, zato výsledek je ale dokonalý a stejně tak to, že na nehtech zvládne s přehledem celý týden.


Mou stálicí, kterou si zamilovávám znovu a znovu každé jaro a léto jsou Color Tattoo od Maybelline v odstínu Pink Gold. Myslím, že se o nich dlouze rozepisovat nemusím, protože je všichni známe a já osobně na ně zkrátka nedám dopustit. Produktem, na který jsem měla zálusk dlouhou dobu, je Catrice Camouflage Cream. Kdykoliv jsem o něm slyšela nebo četla, byla to jen samá chvála a já se musím přidat. Lepší korektor jsem neměla. Jediné mínus, které jsem našla je to, že bych tento korektor nedoporučila na suchou pleť. Za mě ale deset bodů z deseti.

BLOG SCHOOL #3 (Editor příspěvků)

3. april 2015 at 18:00 | Deni |  LIFESTYLE
Dnes se vrhnem na další díl "BLOG SCHOOL", který jsem plánovala už vážně dlouho. Bohužel zklamu ty, co používají blogspot, wordpress apod., ale tento článek bude výhradně pro uživatele blog.cz, i když je možné, že hodně věcí bude podobných...

zdroj: picjumbo.com

Editor příspěvků na blog.cz není vlastně ani tak složitý. Naučit se s ním se dá za chvíli, chce to jen ho trochu prozkoumat a vyzkoušet jeho funkce. Funguje podobně jako naprostá většina textových editorů. (word, pages...) Jen možností a funkcí není tolik. Pojďme si ho teď rozebrat dopodrobna.