June 2016

Kamarádství s výhodami z pohledu dnešní společnosti

29. june 2016 at 22:25 KRASNA.CZ
Dnešní společnost je poměrně otevřená. Zejména mezi mladými lidmi je už jen málokteré téma tabu. Teenageři a lidé do 25 let odpovídali v anonymním dotazníku na téma kamarádství s výhodami. A výsledky? Možná tě překvapí!

zdroj: tumblr.com

Předem je nutné říct, že už samotný pojem "kamarádství s výhodami" může být sporný. Jak se v anketě, které se zúčastnilo přes sto lidí, mužů i žen ve věku 13-25 let, ukázalo, ne všichni si pod tím představují to samé. V praxi tedy záleží na tom, jak si to daní lidé mezi sebou nastaví a kamarádství s výhodami nelze přesně obecně definovat.

"Sexuální vztah mezi dvěma přáteli."

"Držení za ruce, líbání, případně i sex."

Zažil/a jsi někdy kamarádství s výhodami?
Jasná otázka, která zajímá všechny, na začátek dotazníku. Výsledky byly více méně vyrovnané. 51% dotázaných odpovědělo ne, zbylých 49% ano.

"Nemám přímo zkušenost s kamarádstvím s výhodami, ale mám spoustu kamarádek, které to provozují pravidelně a berou to s nadhledem, ví, že jakmile se zamilují, musí vycouvat."

Schvaluješ kamarádství s výhodami?
Přestože první otázka vyšla půl napůl, 70% dotázaných řeklo, že kamarádství s výhodami schvalují. V 30% případů pak byla odpověď, že ne. To znamená, že i ti, kteří jej nikdy nezažili, nijak ty, kteří v kamarádství s výhodami byli nebo jsou, neodsuzují a někteří by do toho možná také šli.

"Kamarádství s výhodami jsou podle mě dobré, ale nic se nemá přehánět."

"Ničí původní skvělé kamarádské vztahy." "Když člověk nechce s nikým chodit a chce si i přesto užívat je to podle mě fajn alternativa..."

Stalo se ti někdy, že ses do svého kamaráda/kamarádky s výhodami zamiloval(a)?
Další otázka byla směřovaná na ty, kteří kamarádství s výhodami někdy zažili. 60% z nich se přiznalo, že se do svého kamaráda nebo kamarádky s výhodami zamilovali. Nestalo se to 40% lidí.

"Musíte mít jasně určené hranice, aby to nepřešlo jenom u jednoho v něco víc."


RECENZE: Lirene fyziologický micelární čistící gel 3v1

11. june 2016 at 1:09 KRASNA.CZ
Kterou z nás by bavilo každodenní odličování. Značka Lirene slibuje ulehčení této neoblíbené činnosti díky čistícímu gelu 3v1, a tak by ti na kompletní odlíčení měl stačit jen jeden produkt. Opravdu to funguje?

Když se jedná o odličování, mnohé z nás raději zainvestují do něčeho dražšího. Je to kvůli tomu, že máme zafixováno, že co je dražší, bývá kvalitnější a tudíž účinnější a spolehlivější, než to levnější. Co si budeme povídat, ono to tak většinou také je, i když samozřejmě existují výjimky. Kosmetická značka Lirene patří k těm levnější, díky tomu bývá často podceňována. Otázkou je, jestli právem.


Je tomu něco málo přes rok, co tato značka přišla na trh s novinkou. Tou byl fyziologický micelární čistící gel 3v1 vhodný pro normální, suchou, citlivou pleť i oční okolí a navíc bez obsahu mýdla.

3v1:
  • čistí pleť a odstraňuje make-up
  • chrání přirozené pH pleti
  • zjemňuje a hydratuje
Jako plus tohoto výrobku shledávám už jen samotný obal. Je z kvalitního plastu, tudíž odolný. Aplikátor je ve formě pumpičky, která dávkuje množství akorát na jedno použití. Po otočení se dá navíc zajistit, aby gel z lahvičky nevytékal.


Co se složení týče, tak produkt obsahuje například mangový vosk (zjemňuje a hydratuje) a D-panthenol (mírní podráždění a vyhlazuje). Jak už jsem psala, neobsahuje mýdlo, díky čemuž pleť nevysušuje.

Aplikovat se dá gel dvěma způsoby. Buď namokro, nebo nasucho pomocí vatového tampónku, přičemž obě metody jsou stejně účinné. Konzistencí je spíše tekutý, jemný, lehký a nepění. Voní slabě a nevtíravě.