September 2016

V Letňanech to žilo díky WORLD OF BEAUTY & SPA 2016

28. september 2016 at 14:29 KRASNA.CZ
Milovníci kosmetiky, módy a wellness (a nejen oni!) si 9. a 10. září přišli na své. V pražských Letňanech se konal každoroční veletrh s názvem World of Beauty & Spa a Krásná.cz byla u toho, aby pro tebe vše zdokumentovala!

Celá akce začala v pátek 9. září soutěží DESIGN LOOK LASHES 2016 na téma "Punk Lashes". A nebyl to samozřejmě jediný program dne.


Během pátku se na pódiu vystřídalo mnoho lidí, včetně finalistů soutěže Diamond Fashion Designer. Nechybělo BEAUTY EXPO & PROKOS PRODUCTS AWARD pro výrobky mimořádné kvality a Mistrovství České Republiky v MAKE-UPU.


WORLD OF BEAUTY & SPA znamená samozřejmě stovky značek. Ať už se jedná o ty méně známé, nebo o ty velmi populární. Ze značek kosmetických to letos byly například Makeup Revolution London, Ardell, Sleek, Stage, Sigma, Real Techniques, Ryor, Milani, Jordana, Saloos a Weleda.


RECENZE: Makeup Revolution London Beyond Flawless

25. september 2016 at 14:51 REVIEWS
Kosmetická značka Makeup Revolution London vznikla v dubnu roku 2014, kde jinde než v Londýně. Od roku 2015 je u nás dostupná nejen na e-shopech, ale i v prodejnách drogérie Rossmann. V současné době nabízí přes 700 kosmetických produktů. Žádný z jejich výrobků není testovaný na zvířatech, a to ani prostřednictvím zastupující firmy. Na jednu z jejich paletek očních stínů, konkrétně Iconic 2, jsme se společně zaměřili loni. Dnes se podíváme na paletku s názvem Beyond Flawless...


Než začnu o stínech samotných, nemůžu se nevyjádřit k balení paletky. Obaly Makeup Revolution totiž zbožňuji obecně, jak kvůli jejich designu, tak kvůli kvalitě. Paletka obsahuje 32 neutrálních očních stínů a je poskládaná tak, aby s ní člověk dokázal vytvořit jemné a přirozené denní líčení a také líčení výrazné večerní. Součástí balení je také zrcátko. Přestože to je téměř nepodstatný detail, líbí se mi, že má každý stín svůj název. Některé stíny jsou matné, některé se shimmerem, jiné třpytivé. Co se týče pigmentace, čekala jsem, že bude perfektní (vzhledem k mým zkušenostem s paletkou Iconic 2) a perfektní opravdu je. Všechny stíny mají příjemnou jemnou texturu. Matné stíny trošičku práší (což je naprosto normální jev), ostatní nepráší vůbec. Skvěle se s nimi pracuje, bez problémů se dají rozblendit.


I přesto, že mám mastnější oční víčka, stíny mi i bez použití báze vydrží celý den. Celkově můžu paletku hodnotit jen a jen kladně. Za mě osobně maximální spokojenost, v současné době jiné stíny téměř nepoužívám. Paletka se dá seznat v drogériích Rossmann nebo na internetu. Cena se pohybuje okolo 400 korun. Já ji mám z elnino.cz, kterým za ni tímto mockrát děkuji!

SUMMER READING LIST 2K16

13. september 2016 at 13:18 LIFESTYLE
Podle kalendáře se už sice blíží první podzimní den, dávno začala škola a prázdniny jsou pryč, venku to ale pořád vypadá spíš na začátek července. Proto mi ještě nepřijde úplně od věci, trochu se k létu vrátit. Článek o tom, které knihy tvoří letošní prázdniny můj 'reading list' jsem plánovala už na konci června. Poté se ale objevily určité komplikace, nic nešlo, jak mělo, zkrátka naprostá klasika. Z článku o tom, co mám v plánu si přečíst, se tedy nakonec stal článek o tom, co jsem přečetla. Knížek je tady celkově osm...


Vzhledem k tomu, že příští prázdniny budu s největší pravděpodobností muset věnovat povinné četbě k maturitě (protože, řekněme si to upřímně, zatím jsem na tom dost bídně), rozhodla jsem se, že ty letošní maturitní četbu úplně vypustím. Autorkou, která je u mě stálicí několik let, je Sara Shepardová. Její sérii Roztomilé malé lhářky (předloha populárního seriálu Pretty Little Liars) čtu postupně téměř od doby, kdy v Česku začala vycházet. Přestože jsem tyto prázdniny přečetla 11. - 14. díl této série, knihy mě pořád neskutečně baví, dokonce bych možná i řekla, že každá další trochu víc. Každou z nich jsem zvládla během maximálně tří dnů. Upřímně je pro mě zvláštní představa, že mi do úplného konce celé série zbývají jen dvě knihy, ale zároveň se těším na zjištění, jak to celé skončí. Co mě opravdu mrzí je, že v Česku nejsou, a podle toho, co mi napsali z vydavatelství ani nebudou, k dostání dva "bonusové" díly této série.


V oblasti knih jsem člověk, kterého vždycky zasáhne "boom" okolo nějaké knížky a přinutí jej si danou knihu koupit. Přesně tak to bylo i s knihou Všechny malé zázraky od Jennifer Niven. Přiznám se, že z počátku mě kniha moc nebavila. Je sice skvěle napsaná, ale chybělo mi v ní něco, co by mě táhlo ke čtení. Když jsem se ale dostala za polovinu, nemohla jsem se naopak donutit se od ní odtrhnout. Dlouho se mi nestalo, že by mě nějaká kniha zasáhla jako právě tato. Doporučit ji můžu úplně všem, protože si myslím, že člověka donutí zamyslet se a možná si pár věcí uvědomit nebo přehodnotit.

Vím víc díky VímVíc.cz?

9. september 2016 at 18:32 LIFESTYLE
Než začaly prázdniny, dala jsem si předsevzetí. Na tomto faktu jsou zvláštní dvě věci - od určité doby nemám ráda předsevzetí a nikdy si nedávám předsevzetí. Každopádně jsem to udělala. Řekla jsem si, že tyto prázdniny sice opravdu potřebuji odpočinek, ale zároveň se nesmím celé dva měsíce jen tak bezcílně poflakovat. Moje předsevzetí bylo zkrátka to, že musím aspoň nějaký čas využít efektivně a smysluplně. Shodou náhod jsem hned na začátku prázdnin objevila web VímVíc.cz...


Pokud jste četli jeden z mých nedávných článků, o tomhle webu už něco víte. Nabízí online kurzy z nejrůznějších odvětví. Když jsem všemi kurzy procházela, zpočátku jsem se nemohla rozhodnout. Přeci jen jsem člověk nerozhodný, který se navíc zajímá o mnoho různých odvětví. Nakonec mě po dlouhém přemýšlení nejvíce zaujal kurz s názvem "Jak psát blog, kam se lidé vracejí v zástupech". Měla jsem k jeho zvolení hned dva pádné důvody. Jednak se ve světě blogů pohybuji již několikátým rokem, takže jsem mohla skvěle posoudit, jestli kurz vůbec k něčemu je a případně poradit ostatním. Pak si také si myslím, že člověk nikdy neví vše, vždy je se co učit a rozšířit si vědomosti, i když se nejedná o neznámé odvětví, nemůže být nikdy na škodu.